Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 500 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000

Jehněčí kýta s rozmarýnem

Autor: Tým Terrys
Hlavní jídla

Skvělé jídlo u kterého nemusíte strávit celý den. To je pečená jehněčí kýta.

Ingredience

Co budete potřebovat? 

  • 1.5 kg jehněčí kýty
  • 40 - 50g soli
  • rozmarýn 
  • česnek
  • olej 

Jak na to?
Koukněte na náš videorecept 

Dnes si připravíme jehněčí kýtu s rozmarýnem.

Kýtu očistíme od nadbytečného tuku a šlach, dostatečně osolíme a opepříme. Oloupeme česnek a připravíme si rozmarýn. Obě tyto ingredience do kýty zabalíme, převážeme provázkem, aby se nám při pečení nerozbalila a byla krásně šťavnatá.

Rozehřejeme pánev zakápneme olejem a maso zprudka zatáhneme ze všech stran do zlatova. To nám zaručí, že maso zůstane krásně šťavnaté. Kýtu vyjmeme, přemístíme do pekáče, nebo pečící misky, přidáme nadbytečný tuk, který jsme si na začátku odřízli,pár stroužků česneku a čerstvý rozmarýn. Výpek z pánve odvaříme trochou vody a přidáme do pekáče.

Troubu si předehřejte na 160°, a maso nechte péct 45 až 60 minut. Po upečení nechte maso asi 10 minut odpočinout, aby se lépe krájelo. Při podávání jednotlivé porce přelijte výpekem. Pokud máte raději maso šťavnatější, můžete pro stejnou přípravu použit i jehněčí plec. Je však obvykle menší a doba úpravy se tím přiměřeně zkrátí.

Dnes si připravíme jehněčí kýtu s rozmarýnem.

Začneme očištěním jehnečí kýty od nadbytečného tuku a šlach. Kýtu si poté osolíme a opepříme. Oloupeme česnek a připravíme si rozmarýn. Obě tyto ingredience poté zabalíme do naší jehnečí kýty. Kýtu poté převážeme provázkem, aby se nám při pečení nerozbalila a byla krásně šťavnatá.

Rozžhavíme si pánev na kterou nalejeme trochu oleje. Jakmile je pánev rozpálená, tak na ní ze všech stran zatáhneme maso. To nám zaručí, že maso zůstane krásně šťavnaté. Po tom, co je kýta krásně do zlatova zatažená, přemístíme si jí  do pekáče, nebo pečící misky.

Přidáme nadbytečný tuk, který jsme si na začátku odřízli a také ještě pár stroužků česneku a čerstvý rozmarýn. Pánev na které jsme pekli maso podlijem vodou a přidáme do pekáče. 

Troubu si předehřejte na 160°, a maso nechte péct 45 až 60 minut. Po upečení nechte maso asi 10 minut odpočinout. Podávejte přelité výpekem.

Kýta
Mražené
459 Kč
Detail
Kýta
Chlazené
569 Kč
Detail
Kýta
Mražené
439 Kč
Detail