Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 500 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000
05.03.2019

Angus - jedno z nejvíce oblíbených masných plemen pro chov na světě

Autor: Tým Terrys
Poznáváme plemena hovězího

Image 0

Typická černá nebo červenohnědá barva (Black Angus / Red Angus) s kořeny ve Skotsku v oblasti Aberdeenshire, se nejprve rozšířila do Evropy a následně do severní Ameriky, kde se výkrmem úspěšně zvětšilo osvalení a snížil se obsah podkožního loje. Dále se chov rozšířil do celé Jižní Ameriky, Austrálie a postupně celého světa.

Angus je nenáročné plemeno s perfektní schopností pastvy a spásání. Při výkrmu dosahují denní přírůstky i přes 1,5kg. Porážková váha je odlišná dle chovu a schopnosti přírůstků v dané zemi chovu/ původu. Největší vliv na to mají klimatické podmínky a způsob případného dokrmu.

Státy jižní Ameriky mají obvyklou porážkovou váhu 750-800kg, naproti tomu Severní Amerika 1200-1300kg. To se projeví na velikosti a stupni mramorování jednotlivých řezů. U Australských Angusů se můžeme velice často setkat s intenzivním dokrmem zrnem, a to obvykle 120-200 dní, aby maso získalo ještě silnější mramorování.

Vzhledem k různé porážkové váze býků se liší i velikost jednotlivých řezů masa z různých zemí původu. Proto při porcování není v některých případech možné ukrojit steak 250g (jedna porce), jelikož by maso bylo slabé a ztratilo by punc steaku (ideální výšku steaku doporučujeme +/- 2,5cm). V případě, že nechcete mít větší steaky např. 300-350g, doporučujeme našim zákazníkům objednat dvě porce v kuse např. 500g, připravovat v celku, filírovat na slabé plátky a následně porce rozdělit.

Máte chuť na šťavnatý Angus steak? U nás si můžete vybrat!

Související produkty

Argentina
Vysoký roštěnec
Chlazené
950 Kč
Detail
Usa
Striploin
Chlazené
1590 Kč
Detail
Australie
Rump
Chlazené
649 Kč
Detail