Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 500 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000
Zobrazit další články
16.08.2017

Pravidla pro grilování zvěřiny

Rady a tipy

Zvěřina jakkoli upravená patří mezi české kulinářské speciality. Maso je nejen chutné, ale také velmi výživné. Obsahuje totiž oproti běžnému masu vyšší množství bílkovin a minerálních látek. Zároveň je lehce stravitelné, protože obsahuje minimum tuku a je tedy vhodnou součástí dietních jídel.

V kulinářství je ceněna především pro svoji specifickou vůni a chuť, kterou dodávají masu různé aromatické silice obsažené v rostlinné potravě divoké zvěře. Co ji ale takhle hodit na gril? Nejběžnější a nejdostupnější je v našich končinách maso z jelena, daňka, srny a samozřejmě kančí.

Jaké maso je na grilování vhodné

Ještě než začnete připravovat produkty z divoké zvěře na gril, je nutné pamatovat na důkladnou veterinární kontrolu. Ale zpět ke grilování! K tomuto druhu zpracování je nejvhodnější maso z kýty, hřbetu a svíčková. Zvěřinu používáme jen dobře odleženou – to znamená, že ji necháváme alespoň tři dny v chladničce a teprve potom ji použijeme.

Nezapomeňte maso namarinovat

Dále se vyplatí maso před dalším zpracováním alespoň přes noc naložit. Jeho proměna v měkké sousto je totiž přece jen o něco obtížnější než u hovězího nebo vepřového.

Právě marináda je velmi důležitým elementem, protože dodá masu při grilování chuť a to podle složení koření. Existuje nespočet variací, ale můžete si i zaexperimentovat. V tomto případě však platí méně je více, čili čím více koření dohromady smícháte, tím více bude chuť nevýrazná.

Maso nakládáme minimálně na 2 až 3 hodiny, ideálně však asi na jeden den. Marinádou můžete maso při grilování také potírat, čímž zabráníte vysychání masa. Před grilováním vyndáme maso z lednice alespoň 2 hodiny předem.

Jak připravit zvěřinu na grilu

Je-li maso příliš libové, vyplatí se ho prošpikovat slaninou.

Základní pravidlo grilování masa včetně zvěřiny zní: malé kousky = vysoká teplota a krátká grilovací doba, velké kusy = nízká teplota a delší grilovací doba. A také v žádném případě maso na grilu neobracejte vidličkou, protože po propíchnutí z něj více uniká šťáva.

Další způsoby úpravy zvěřiny

Srnčí a kančí maso můžeme vařit, péct, smažit, dusit i namlet. Upravujeme v celku, s kostí i bez, jako plátky, steaky, medailonky, nudličky, gulášové kostky, ale třeba i jako mleté směsi na burgery.

Vyberte si v našem e-shopu

Maso z divoké zvěře patří jednoznačně k nejdelikátnějším na trhu. Pokud si chcete dopřát trochu domácí exotiky, tak neváhejte a vyberte si u nás v e-shopu.

Image 1

Související produkty

Ceska republika
Hřbet
Mražené
750 Kč
Detail
Ceska republika
Kýta
Mražené
439 Kč
Detail
Ceska republika
Svíčková
Mražené
525 Kč
Detail
Ceska republika
Hřbet
Mražené
620 Kč
Detail