Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 000 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000
09.04.2019

Rib Eye - Vysoký roštěnec

Autor: Tým Terrys
Představujeme řezy

Image 1

Nachází se mezi krkem a nízkým roštěncem. Je složen z několika svalů, které přecházejí z krku a končí před nízkým roštěncem, do kterého plynule přechází. Jemně prorostlý sval s obvykle typickým tukovým okem uprostřed, které v některých případech může být velice významné, v některých případěch zase skoro neznatelné. Zde doslova platí "co kus to originál".

Fotografie vyobrazeny na našem e-shopu jsou reálné, ale strukturově se může každý kus lišit. Maso je však velice šťavnaté a mezi milovníky steaků považován za nejlepší řez na grilování. Porcování tohoto kusu je velice jednoduché a vznikají pravidelné steaky jeden jako druhý. Velikost steaků doporučujeme cca 2,5cm, což bude při standardní velikosti kusu okolo 2kg odpovídat zhruba 250g. V případě větších kusů 2,5-3kg mohou steaky vážit 300-350g.

Je to bohužel dáno výškou daného svalu. V případě, že bychom chtěli dodržet doporučenou váhu 250g, byl by steak velice slabý. V žádném případě neodstraňujte jakýkoliv tuk, který rib eye má. Tuk je na tomto svalu velice důležitý, jelikož napomáhá celistvosti a udržení tvaru. Pokud by byl tuk odstraněn, hrozí, že se maso/ steaky rozpadnou na jednotlivé svaly. Tuk se při přípravě rozpouští a dodává masu skvělou chuť a šťavnatost. Tuk k tomuto řezu prostě patří :-)

Související produkty

Uruguay
Vysoký roštěnec
Chlazené
850 Kč
Detail
Japonsko
Rump
Chlazené
4800 Kč
Detail
Usa
Vysoký roštěnec
Chlazené
1690 Kč
Detail