Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 500 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000
11.09.2019

Wagyu - nejluxusnější hovězí maso na světě 1.díl

Autor: Tým Terrys
Poznáváme plemena hovězího

Image 0

Jedná se o Japonský skot, který se vyznačuje významným potenciálem k ukládání mezisvalového tuku, takzvané mramorování nebo anglicky marbling. Masa z tohoto plemene je považováno za delikatesu a je vyhledáváno gurmány celého světa. Vyznačuje se vysokým obsahem mezisvalového tuku, který je vidět na první pohled, jelikož je všudy přítomný, tato vlastnost dává masu nezaměnitelnou chuť a hlavně křehkost. Tuk obsahuje vysoký podíl mononenasycených mastných kyselin, maso je tedy s nízkým obsahem cholesterolu.

Wagyu je v překladu japonský skot nebo japonské hovězí. V celém Japonsku je několik oblastí, kde se tento skot chová, jednou z nich je i oblast Kobe a pouze kusy, které pochází z této oblasti mohou nést označení Kobe. Někdy se mylně uvádí, že Wagyu = Kobé, ale není tomu tak.

V Japonsku není obvyklý pastvinný chov skotu, proto většina produkce pochází ze stájí, ale za to se jednotlivým kusům dostává majestátní péče. Při odchovu se používají speciální krmné směsi, napájí se pivem nebo saké, masírují se veškeré partie těla, tak aby se tuk rovnoměrně rozprostřel. Hlavním motem nejen Japonských chovatelů ale i všech ostatních je zásada, že není důležitá výše denního přírůstku, ale kvalita přírůstku s cílem vysokého obsahu mezisvalového tuku. Čím více tuku maso obsahuje, tím je považováno za kvalitnější, lepší a i jeho cena je vyšší. Dlouhým výkrmem se posouvá i věk zvířete na porážku, který je okolo třetího roku v závislosti na váze kusu. Toto masné plemeno se vyskytuje i v EU a mnoha dalších zemích. Setkáme se tudíž již s nabídkou Wagyu hovězího i od místních farmářů nebo Argentiny, Uruguaye, Chille, Austrálie a nebo takzvaného hovězí Wagyu Styl, což označuje křížený skot min. 50% Wagyu plemene.

Ať už si vyberete jakoukoliv zemi původu, doporučujeme toto maso alespoň jednou v životě ochutnat. Šťavnatost, křehkost a skvělá struktura je excelentní. Doporučujeme připravovat jako tuňáka, rychle a krátce do rare propečení.

Související produkty

Japonsko
Nízký roštěnec
Chlazené
6800 Kč
Detail
Japonsko
Vysoký roštěnec
Chlazené
9990 Kč
Detail
Australie
Svíčková
Chlazené
6500 Kč
Detail
Uruguay
Svíčková
Chlazené
3690 Kč
Detail
Chile
Pupek
Chlazené
1890 Kč
Detail