Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 000 KčVíce informací
Potřebujete poradit? Volejte +420 605 185 000
01.07.2019

Svíčková - Tenderloin ¾ a 4/5

Autor: Tým Terrys
Představujeme řezy

Jedná se o sval uložený ve vnitřní části hřbetu pod nízkým roštěncem. Na tuk velice chudý sval, který je poměrně málo namáhán, proto je jeho struktura velice jemná, maso je křehké, šťavnaté a velice lahodné.

Image 0

Označení ¾ a 4/5 je označení velikosti/ váhy v librách. Tzn. Kus ¾ libry má v průměru 1,7-1,8kg a kus označený 4/5 má v průměru přes 2kg. Ani jedna velikost nemá své výhody či nevýhody, je to spíše o způsobu použití. U velikosti ¾ lze tvořit v klasické jednoporcové gramáži a steaky jsou vyšší a užší. U velikosti 4/5 jsou to spíše steaky nižší, ale zato větší/ širší. Pokud bychom nebrali v úvahu její finanční hodnotu, dalo by se říci, že jí lze použít téměř na veškerou přípravu.

Jedná se však o jednu z nejdražších a nejkvalitnějších částí, proto se nejčastěji využívá na minutkovou přípravu, ať ve formě steaků, medailonků či na minutkové pokrmy jako je stroganov. Porcování hovězí svíčkové není zcela jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Podlouhlý tvar skýtá negativum, a to v začátku hovězí svíčkové, který se nazývá palec a v konci, který se nazývá špička.

Obě tyto části se svým tvarem a kvalitou nevyrovnají střední části, která je bez palce a špičky pravidelná souměrná a ideální pro řezání rovnoměrných porcí. Vše je samozřejmě možné zužitkovat. Palec se po oddělení začistí a může se použít na přípravu méně pravidelného steaku nebo nakrájet na nudličky k přípravě minutkových pokrmů. Špička svým svažitým tvarem téměř do ztracena není moc ideální pro přípravu steaků, jelikož propečení by bylo nerovnoměrné. Ideální je využití na tatarák, který je velice jemný, nebo taktéž na minutkovou kuchyni.

Chceme být ke všem našim zákazníkům fér, a proto z výše uvedených důvodů prodáváme svíčkovou většinou pouze celou (je však možnost jakkoliv naporcovat a individuálně zavakuovat, aby měl zákazník dostatek času maso spotřebovat).

Související produkty

Argentina
Svíčková
Chlazené
1050 Kč
Detail
Uruguay
Svíčková
Chlazené
1050 Kč
Detail
Usa
Svíčková
Chlazené
2050 Kč
Detail